5 Kasım 2013 Salı

Tinted Etkili Güneş Kremleri

Geçenlerde bir kozmetik markete gittim ve cilt tipime en uygun güneş koruyucuyu seçmeye çalıştım. Güneş kremi her mevsim kullanılması gereken bir ürün. Televizyonlarda cilt doktorları her gün bunu söylüyor. Buna rağmen önleminizi almıyorsanız orada sorun var demektir. Güneş kremi alırken nelere dikkat etmek gerekiyor? Şimdi biraz bu konuya değinelim. Yaz aylarında son derece sıcak günler geçiririz. Bu sıcak günlerde güneş cilde direkt temas ettiğinden cilt üzerinde son derece zararlı etkiler bırakır.

Güneş Işınları


Bu sorunu çözmek için eczane ürünleri kullanmak şart. Örneğin yaz aylarında 50+ bir koruyucu kullanırken, kış aylarına gelindiğinde 20-30 faktörlü bir koruyucu işinizi görecektir. Beyaz tenliler güneşten en çok etkilenen kişiler oldukları için krem kullanımına özellikle dikkat etmeliler. Cilt lekeleri, soyulmalar vb. durumları yaşamamak için güneş kremi kullanmak şart.
Ben beyaz tenli olduğum için yaz aylarında Solante Spf 50 tinted etkili kremi kullanıyorum. Bu güneş kremi hem cildimi koruyor, hem de kapatıcı etkili olduğundan son derece pürüzsüz ve mat bir görünüm sağlıyor. Eğer sizin de cildinizde kızarıklıklar varsa bu kremi öneririm. Açıkçası krem biraz pahalı. Ben aldığımda 70 TL'ydi. İyi ki almışım diyorum, çünkü fondöten sürmeme hiç gerek kalmıyor, üstelik cildimi güneşin zararlı etkilerinden de koruyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder