19 Kasım 2012 Pazartesi

Parfümler


 Parfümlerin hayatımızdaki yerini çoğumuz görmezden geliyoruz. Bir sabah parfüm sıkmadan evden ayrıldığım için bütün günümün zehir olduğu günler hatırlıyorum. Psikolojik olarak bile alışmışız parfümün bizi tamamladığına artık.

Güzel kokmamak demek bizim için bir özgüven eksikliği halini almış durumda.

parfüm


Kokular insan beynini direkt olarak etkiyelen bir faktördür. Bilinçaltına işler ve insanın hareketlerini değiştirebilir. Davranışlarımızı etkiler ve cinsel istek bile uyandırabilir. Ruh halimizi dindirmemizde yardımcı olabilir ve aşk,muhabbet gibi duyguları tetiklemeye yardımcı olabilir. Farkında olmadan bizi bu kadar etkileyen kokular ve bu kokuları sağlayan parfümleri küçümsememek gerekir.

parfüm


Bir yere girildiğinde insanlar sizinle konuşmadan, göz göze gelmeden önce ilk olarak kokunuzu duyarlar ve böylece izlenimler kokunuzla başlar. Belki de bir sözün, bir bakışın yapamadığını sadece kokunuz sayesinde yapabilirsiniz.

parfüm


Kendi kokunuzun sizi çevrenize tanıtan ilk izleniminiz olduğunu sakın unutmayın ve seçimlerinizi kesinlikle dikkatli yapın.Çevrenizdeki insanların bilinçaltlarına gönderdiğiniz bu gizli mesajlar aynı zamanda sizin insanların beyinlerindeki karakterinizi de yaratmalarına yol gösteriyor.  Parfümünüz sizin burunlara bıraktığınız imzanızdır. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder